KRK: Partizan prvi polufinalista

Košarkaši Partizana plasirali su se u polufinale Kupa Radivoja Koraća nakon ubedljive pobede nad Vojvodinom rezultatom 87:58 (12:18, 30:14, 19:11, 26:15).

Sreda, 18.02.2009.

19:43

Najefikasniji kod Partizana bio je Veličković sa 17 poena, Tripković je imao 13, a Lazme i Rakočević po deset. Kod Vojvodine Bajić je imao 19 poena, Borovnjak 11, a Kamings deset. Partizan će u polufinalu igrati protiv Hemofarma koji je u drugom meču dana savladao čačanski Borac 80:75

Vojvodina je samo u prvih deset minuta parirala šampionu Srbije i braniocu trofeja u kupu, ali već u drugom periodu Partizan je pojačao tempo i potpuno preokrenuo prednost Voše sa – 9 na + 10 na poluvremenu (42:32).

U trećoj četvrtini „crno-beli“ su potpuno dominirali i snažnom odbranom samo uvećali prednost. U poslednjem periodu utakmice igrači novosadskog kluba su se potpuno predali pa je Partizan došao do 30 razlike prednosti koju je zadržao do kraja utakmice.

Partizan je dominirao u svim elementima igre, a u asistencijama je bilo čak 20 - 5 za učesnika Top16 Evrolige.

Polufinalnu utakmicu sa Hemofarmom, Partizan će igrati u petak od 18 časova.

U četvrtak su na programu poslednje dve polufinalne utakmice, a sastaju se FMP – Lajons i Crvena zvezda – Metalac.