Modriča prošla, Budućnost ispala

Četiri predstavnika bivše Jugoslavije igraće u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Sreda, 23.07.2008.

22:15

Uz Partizan, koji se plasirao direktno, boje regiona braniće Modriča, Dinamo Zagreb i Domžale, koji će se susresti direktno. Uz ekipu Rabotničkog, iz takmičenja je već na prvom koraku ispala podgorička Budućnost, koja je kod kuće jedva izvukla remi sa Tampere Junajtedom. Iznenađenja nije bilo, a IFK Geteborg je bio najuverljiviji, sa devet golova u dva meča.

Modričani su posle dobre partije i ubedljive pobede u Tiranu, pred svojim navijačima imali dosta problema. Albanci su poveli golom Danijela Džafaja 20 minuta pre kraja, ali je tim iz Republike Srpske u finišu golovima Đorđa Zafirovića i Mladena Bojića napravio preokret i izborio sledeću rundu, u kojoj se sastaje sa danskim Olborgom.

Podgoričani su iz Tamperea doneli solidan rezultat – 1:2 – ali je Henri Minti već posle sedam minuta doneo prednost finskom šampionatu. Devet minuta pre kraja Fatos Bećiraj doneo je izjednačenje Budućnosti, ali se za njih evropska priča završava već u julu.

Domžale su rutinski savladale luksemburški Didelanž. Posle pobede na strani, slovenački prvak je golovima Luke Žinka u drugom poluvremenu slavio i pred svojim navijačima i izborio revanš sa Dinamom.
index.hr
Zagrepčani su pred svojom publikom igrali daleko slabije nego u Belfastu, iako je Mario Mandžukić već posle dva minuta doveo svoju ekipu u vođstvo. Majkl Golt izborio je Linfildu izjednačenje u 54. minutu, pa pred samo dve hiljade ljudi pobednika nije bilo.

Anortosis je u Jerevanu još lakše pobedio Pjunik nego kod kuće. Gruzijac Koba Citaišvili je komšijama dao gol posle pola sata, a još jedan bod za Kipar na rang-listi UEFA obezbedio je Nikolaos Frusos šest minuta pre kraja.

Irski šampion Drogeda Junajted okončao je nade Levadije iz Talina da će ponovo stići do druge runde kvalifikacija. Irci su pobedili i na stadionu Kadrioru, pogotkom odbrambenog igrača Grejema Gartlanda.

IFK Geteborg se prošetao kroz prvu rundu u mečevima sa Muratom iz San Marina, posle 5:0 na strani, kod kuće su dali četiri pogotka, a priliku da se istakne imao je 16-godišnji Niklas Berkrot, strelac dva gola.

Igor Stasevič je u prvom minutu meča sa Valurom u Rejkjaviku pogodio mrežu i doneo sigurnost beloruskoj ekipi BATE borisov, koju sada čeka gostovanje u Briselu.

Dinamo Zagreb – Linfild 1:1 (prvi meč 2:0)