CSKA osvojio Kup Rusije

Subota, 17.05.2008.

17:34

Fudbaleri CSKA iz Moskve osvojili su u subotu Kup Rusije pošto su posle penala pobedili Amkar sa 4:1. U regularnom delu utakmice bilo je 2:2. Fudbaleri Amkara su vodili sa 2:0 golovima Nikole Drinčića u 57. i Tomislava Dujmovića u 64. minutu. Fudbaler CSKA Vagner Lav minut kasnije postiže prvi gol za Moskovljane, a Juri Žirkov izjednačuje u 74. minutu. Nijedan tim nije postigao pogodak u produžecima, pa je pobednik odlučen posle izvođenja penala.

Penale u ekipi Amkara promašili su Drinčić i Dujmović, a pobednički gol za CSKA postigao je David Jančžik.

CSKA je osvojio titule prvaka Rusije 2002. i 2006. a 2005. godine osvojio je i Kup UEFA. Fudbaleri Amkara iz Perma prvi put su u svojoj 15-godišnjoj istoriji ušli u finale Kupa.