Pobede Bostona i Lejkersa

Četvrtak, 15.05.2008.

09:55

Košarkaši Bostona i Los Anđeles Lejkersa ponovo su stekli prednost u polufinalnim serijama konferencija u NBA plej ofu. Boston je pobedio Klivlend 96:89, bez poena Saše Pavlovića za Kavse. Lejkersi su bili bolji od Jute 111:104, uz 15 pogodaka Vladimira Radmanovića. U obe serije rezultat je 3-2, nijedan gost još nije dobio meč, a šeste utakmice igraju se u Klivlendu i Solt Lejk Sitiju.

U Bostonu ključan doprinos dao je Ražon Rondo. Plejmejker je dopunio triling zvezda odličnim učinkom (20 poena uz 60 posto, 13 asistencija, po 2 ukradene lopte i blokade). Pirs je dao 29 poena, Alen samo 11, a KG je uz 26 pogodaka uhvatio 16 lopti.

U timu iz Klivlenda Lebron Džejms je ubacio 35 pogodaka, ali nije imao nikakvu podršku. Kavsi su nadskakani, imali su manje asistencija (11) nego sâm Rondo, nije ih išao šut, a nisu ni bili dovoljno agresivni (18 faulova, naspram 27 za Boston).

Seltiksi su do sada dobili svih 7 plej of mečeva na svom terenu, a izgubili svih 5 na strani. Dobra vest za njihove navijače je da će u svim eventualnim serijama imati prednost domaćeg terena.
AP
Juta veoma retko pobeđuje u Stejpls centru, a ove noći doživeli su 17. nesupeh u 20 gostovanja od njegovog otvaranja (sedmi u nizu). Lejkersi su sazreli, što potvrđuje činjenica da su meč dobili iako Kobi Brajant nije ni šutnuo na koš u poslednjoj četvrtini (u koju se ušlo "sa nulom").

Uprkos tome i povredi leđa zarađenoj u meču broj 4 Kobi je skupio 26 poena, uz 6 skokova i 7 asistencija. Višak prostora iskoristio je Vlada Radmanović, koji je dobio mnoge inače Brajantove lopte i za 21 minut ubacio 15 poena (3/5 za 3, 3/6 za 2), uz 2 skoka i 3 asistencije.

Podrška je stigla i od standardnih pomoćnika – Lamar Odom dao je 22 poena uz 11 skokova, Pau Gasol je uz 21 poen imao 8 asistencija, 6 skokova (sve u napadu!) i 4 blokade.

Na drugoj strani Deron Vilijams je bio prva zvezda (27 poena, 10 asistencija), a pod košem su se borili Karlos Buzer (18p, 12s) i Mehmet Okur (13p, 13s). Juta je imala priključak do kraja, bila na minus jedan u pretposlednjem minutu, ali nije povela nijednom za 48 minuta igre.

Ako se stvari budu razvijale kao do sada, možemo očekivati sedme utakmice u polufinalima konferencija, jer je u ovoj fazi od 20 mečeva 19 završeno pobedama domaćina.