Debakl Bamberga, Partizan u Top 16

Izvor: A G

Četvrtak, 24.01.2008.

22:24

Košarkaši Partizana deklasirali su nemački Bamberg 85:37 (14:10, 28:8, 21:10, 22:9), u 13. kolu Evrolige i tako praktično obezbedili plasman u Top 16 fazu. U najboljoj partiji sezone, šampiona Srbije je predvodio sjajni Novica Veličković koji je meč završio sa 17 poena, 13 skokova, tri ukradene lopte i dve asistencije. Pored njega odlični su bili i Milenko Tepić sa 16 poena i četiri skoka, Nikola Peković sa 13 i Čedomir Vitkovac sa 12 poena.

U gostujućem timu jedini dvocifreni igrač bio je Ademola Okuladža sa 11 poena.

„Crno-beli“ posle ove pobede mogu da ostanu bez naredne faze takmičenja samo u slučaju da Cibona u poslednjem kolu savlada Lijetuvos sa 50 razlike, a „crno-beli“ u turskoj izgube istom razlikom.

Partizan je ove sezone u Evroligi izgubio nekoliko duela „na jednu loptu“, i čini se da su „crno-beli“ protiv Bamberga sve naplatili. Razloge ubedljivog trijumfa, pored sjajne atmosfere u krcatom Pioniru, treba tražiti i u dominaciji Partizana pod košem. Partizan je imao čak 32 skoka više od svog protivnika (48-16).
Beta
Utakmica je počela velikim pritiskom Partizana, prouzrokovanim sjajnom podrškom sa tribina. Iskusni nemački tim ipak nije pao i ekipe su se u prvih pet minuta smenjivale u vođstvu.

Fenomenalno izdanje „crno-beli“ su najavili u finišu prve deonice kada su mini serijom 5-0 stigli do vođstva 14:9. Partizan je tokom prve četvrtine bio dominantan pod košem, ali pet ofanzivnih skokova u tom periodu nije na pravi način iskorišćeno. Velčković i Peković postigli su po četiri, dok je Okuladža stao na pet poena u prvih deset minuta.

Domaći tim eksplodirao je u drugoj deonici. „Crno-beli“ su počeli serijom 6-0 za prvu dvocifrenu prednost (20:10), a kada su se Veličkoviću i standardno dobrom Pekoviću pridružili i Tepić i Vitkovac prednost domaćina počela je da raste.

Podatak da je Partizan u drugom delu druge četvtine fenomenalnom serijom 20-0 došao do ogromnih 40:13, dovoljno govori kakvo je bilo stanje an terenu. Veličković je u prvom delu imao osam poena, devet skokova, dve ukradene lopte i jednu asistenciju i najzaslužniji je za ubedljivu igru svog tima u tom delu. Po osam poena u prvih 20 minuta ubacili su i Tepić i Vitkovac, dok je Peković postigao poen više.
Beta
Trojkom Hamana sa pola terena u poslednjoj sekundi Bamberg je malo ublažio ubedljivu prednost domaćina, i nakon 20 minuta na semaforu je bilo 42:18.

Početokm drugog poluremena oečikvao se pad u igri Partizana, ali su izabranici Duška Vujoševića nastavili u istom ritmu, i u 24. minutu prvi put je bilo plus 30 (52:22). Veličković je i dalje bio pokretačka snaga domaćina, i rezultat je pred poslednju deonicu neverovatnih 63:28.

Do kraja utakmice nije bilo rezultatske neizvesnosti, ali Partizan ni u takvoj situaciji nije popustio. Razlika je u 34. minutu porasla i na 40 poena (70:30), a domaći košarkaši igrali su kao da je nerešeno. Dva minuta pre kraja bilo je i najviših 83:35, i malo je falilo da razlika pređe 50 poena.

U poslednjem, 14. kolu regularnog dela Partizan ide u goste turskom Ulkeru.

Partizan - Bamberg 85:37

Partizan: Palasio 10, Tepić 16, Kecman 7, Borovnjak, Tripković 5, Veličković 17, Peković 13, Vitkovac 12, Djurković, Božić 3, Milošević 2, Vraneš.
Bamberg: Haman 9, Šuput 2, Tada, Fen 3, Pavić, Garet 3, Okuladža 11, Olbreht 7, Demirel 2, Dikel.