EL: Pobede Olimpijakosa i Reala

Izvor: MT

Petak, 26.10.2007.

07:53

Olimpijakos je ostvario pobedu u prvom kolu Evrolige, pošto je bio bolji od Tau Keramike, pobedivši 95:90. Makabi je u finišu savladao Le Man sa 74:71, a Real Madrid bio je uspešan na gostovanju Fenerbahčeu – 80:72.

Olimpijakos je vodio tokom cele utakmice, i u jednom momen tu je imao prednost od čak 16 poena razlike (55:37), ali je Tau Keramika uspela da meč dovede u neizvesnu završnicu. Ipak, Arvidas Macijaukas je u poslednjih nekoliko minuta utakmice bio nepogrešiv, pa je i pitanje pobednika bilo rešeno. Macijaukas i Mark Džekson su bili najefikasniji na utakmici, postigavši po 21 poen. Sa druge strane, Planinić i Teletović postigli su 19 poena, a Igor Rakočević je meč završio sa 10 poena. Miloš Teodosić postigao je 2 poena.

Makabi je zahvaljujući dobroj završnici uspeo da preokrene rezultat i savlada Le Man, koji je vodio tokom cele utakmice. Jotam Halperin je postigao 18 poena, imao šest skokova i devet asistencija za Makabi, dok je u Le Manu najefikasniji bio Samjuel Klensi sa 20 poena Nebojša Bogavac imao je 12 pogodaka, a Luka Bogdanović 10.

Real je savladao Fenerbahče u Istanbulu 80:72, najviše zahvaljujući sjajnoj igri u prvoj četvrtini, gde je stekao prednost od 20 poena, koju je do kraja utakmice lagano čuvao.

Najefikasniji za Madriđane bio je Aksel Ervel sa 23 poena, a u redovima Fenerbahčea istakao se Mirsad Turkčan sa 18 poena. Blagota Sekulić imao je 4 poena i 3 skoka.

U grupi C, Roan je na gostovanju u Nemačkoj savladao Bamberg sa 64:61.