Javor sačuvao tri boda na "Karađorđu"

Fudbaleri Javora pobedili su Mladost GAT na "Karađorđu" rezultatom 3:2, u poslednjem meču 20. kola Superlige.

Nedelja, 05.02.2023.

20:35

Javor sačuvao tri boda na
Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Ivanjičani su do trijumfa stigli posle preokreta i goleade, a vrlo lako su mogli bez nje da ostanu u završnim momentima meča.

Domaći su bili ti koji su poveli na ovoj utakmici preko Maskimovića, koji je u 10. minutu realizovao penal.

Do pauze, Javor stiže do vođstva. Prvo je Gigić u 29. izjednačio, da bi u 34. minutu Kempbel omogućio preokret svom timu.

Ratković je u 78. minutu najavio pobedu gostiju, ali je Mituljikić dao nadu Mladosti da može do boda.

U šestom minutu nadoknade, domaći su imali dva pokušaja iz peterca da stignu do remija, ali nisu uspeli.

Javor je 12. na tabeli sa 19 bodova, dok je Mladost GAT pretposlednji sa 13 osvojenih poena.