Arsenal rutinski, Murinjo na kolenima, katastrofa Olimpijakosa

Fudbaleri Arsenala pobedili su Bodo/Glimt sa 3:0 u trećem kolu Lige Evrope, dok su katastrofe doživeli Olimpijakos i Roma.

Četvrtak, 06.10.2022.

22:57

(Alfredo Falcone/LaPresse via AP)

Arsenal je slavio pobedu na domaćem terenu kojom je došao na šest osvojenih bodova, pošto ima utakmicu manje koju nije odigrao protiv PSV-a zbog smrti kraljice Elizabete II.

Mikel Arteta je izveo kombinovani sastav protiv norveškog tima, ali to nije sputalo "tobdžije".

Već u 28. minutu bilo je 2:0 posle golova Nketije i Holdinga.

Na konačnih 3:0 postavio je Vijeira u 85. minutu utakmice.

U drugom meču Grupe A PSV je prethodno deklasirao Cirih sa 5:1.
Пласман обезедио Sofascore
Roma se obrukala na domaćem terenu pošto je izgubila od Betisa sa 2:1.

Murinjova ekipa povela je 34. minutu golom Dibale sa bele tačke, ali je već u 40. bilo 1:1 posle pogotka Rodrigesa.

Nekoliko dobrih šansi imala je italijanska ekipa u nastavku, ali su mreže mirovale sve do 88. minuta kada je Luis Enrike doneo veliku pobedu gostima.

U Grupi C prethodno su Ludogorec i Helsinki podelili bodove (1:1).
Olimpijakos je doživeo debakl na domaćem terenu pošto ga je Karabag rasturio sa 3:0.

Skupoceni grčki tim nastavio je da razočarava i upisao i treći poraz u Grupi G ove sezone, te ostao na 0 bodova.

Strelci za goste bili su Ovusu, Vešković i Šejdajev.

U drugom meču Grupe G Frajburg je golovima Kjereha i Grifa pobedio Nant sa 2:0.
Fenerbahče je na domaćem terenu savladao AEK iz Larnake sa 2:0.

Golove su dali Miši Batšuai i Mamas, koji je zatresao sopstvenu mrežu.

U Grupi B je viđena i pobeda Rena kod kuće protiv kijevskog Dinama.

Ren je poveo u 23. minutu preko Terijea, ali je Cigankov izjednačio u 33.

Veliko slavlje domaćinu doneo je Due u 89. minutu utakmice.
Što se tiče Grupe D, tu je Rojal Union iz Belgije šokirao Bragu pobedom od 2:1 na gostovanju.

Portugalski tim je vodio golom Ruisa od 49. minuta, ali su gosti napravili veliki preokret. Izjednačenje doneo je Nilson u 86, a trijumf Sajks u 94. minutu utakmice.

U Grupi D je prethodno Union Berlin pobedio Malme sa 1:0.
Što se Grupe F tiče, Fejenord je na gostovanju Mitjilandu odoelo (2:2).

Gosti su na poluvremenu vodili 2:0 golovima Szimanskog i Kokčua, ali je danski tim uspeo dase vrati preko Isaksena i Žuninja na 2:2.

U ovoj gurpi prethodno su remizirali Lacio i Šturm u Gracu, bez golova.