Di Marija "pakovao", Vlahović i Rabio pogađali za prvenac Juventusa VIDEO

Fudbaleri Juventusa savladali su Makabi iz Haife rezultatom 3:1, u trećem kolu grupe H Lige šampiona.

Izvor: MT

Sreda, 05.10.2022.

22:50

Di Marija

Bio je ovo duel ekipa bez trijumfa u dosadašnjem toku takmičenja, a ovim, prvim, italijanski velikan približio se vodećem dvojcu, Pari Sen Žermenu i Benfiki, koji imaju po sedam.

Utakmicu su obeležili trostruki asistent Anhel di Marija i dvostruki strelac Adrijen Rabio.

U startnoj postavi "Stare dame" našli su se Filip Kostić i Dušan Vlahović, koji je u ranoj fazi utakmice tri puta pokušavao.

Mučio se Juve tokom prvog dela utakmice, ali je Adrijen Rabio u 35. minutu slomio otpor gostiju.

Fenomenalnu asistenciju je upisao Anhel di Marija, koji je u prazan prostor proigrao Francuza, a ovaj autoritativno i snažno završio akciju.
Argentinac je asistenciju upisao i kod drugog pogotka u 50. minutu, samo što je ovoga puta strelac bio Dušan Vlahović.

Srpski napadač je lepo izbegao ofsajd zamku maltene na sredini terena, istrčao pred golmana Makabija i rutinski rešio situaciju jedan na jedan.

Ubrzo je Vlahović još jednom dao gol na dodavanje Di Marije, ali je ovoga puta on bio poništen zbog ofsajda.
Nešto kasnije Vlahović i Kostić su izašli iz igre, a Makabi u 75. minutu uspeva da smanji preko Dina Dejvida.

On se ubacio iza odbrane Juventusa, Ščensni je istrčao da preseče loptu, ali bezuspešno, te je napadač gostiju pogodio prazan gol i tako uvukao zabrinutost u redove italijanskog tima.

Meč je rešio Rabio u 83. minutu, svojim novim golom, ovoga puta posle kornera, a na asistenciju Di Marije.