Lajpcig pobegao sa dna – Andre Silva "slomio" Seltik

Fudbaleri Lajpciga savladali su Seltik rezultatom 3:1, u trećem kolu grupe F Lige šampiona.

Izvor: MT

Sreda, 05.10.2022.

20:40

Lajpcig pobegao sa dna – Andre Silva
EPA-EFE/Hannibal Hanschke

"Bikovi" su pobegli sa dna i upisali prvi trijumf, dok je škotski tim sada preuzeo "fenjer" ove grupe.

Lajpcig je krenuo jako dobro, Nkunku je već u 18. minutu "bocnuo" Harta, međutim, gol je poništen zbog ofsajda.

Nkunku je devet minuta kasnije još jednom pokazao sjajnu završnicu s tim da ovoga puta nedozvoljene pozicije nije bilo.

Seltik se malo podigao posle primljenog pogotka, a nakon kontre u 47. minutu, izjednačenje im je doneo Žota.

Lajpcigu je u 61. minutu još jedan gol bio poništen zbog ofsajda, da bi novo vođstvo domaćima omogućio Džo Hart, lošim dodavanjem u 64. minutu.

Soboslai je proigrao Portugalca, koji je lepo pogodio ugao, a onda u 77. minutu iskoristio još jednu šansu, koju mu je stvorio Simakan, za konačnih 3:1.