Marin Čilić i Andrej Rubljov izborili su pobede na turniru Serije 500 u Astani.

Izvor: Z.K.

Sreda, 05.10.2022.

11:05

Čilić se plasirao u drugo kolo pošto je na startu posle velike borbe savladao 55. igrača sveta, Nemca Oskara Otea, 5:7, 7:6 (4), 6:2.

Meč je trajao dva sata i 34 minuta i Čilić, finalsista turnira u Tel Avivu, uspeo je da napravi preokret.

Ote je bolje otvorio meč, dobio početni set sa 7:5, da bi u drugom setu Čilić stigao do izjednačenja, pošto je dobio taj-brejk sa 7:4.

Brejk na startu seta odluke bio mu je dovoljan da dobije taj deo igre sa 6:2.

Marina u osmini finala očekuje susret sa Rusom Karenom Hačanovim koji je u utorak pobedio u dva seta Maksima Kresija, 6:4, 7:6 (3).

Protivnika u osmini finala dobio je i drugi nosilac, Danil Medvedev.

Rus će igrati protiv Finca Emila Rusuvorija koji je savladao Marka-Andrea Huslera, 6:0, 6:2.

Prvi četvrtfinalista u Astani je peti nosilac, Rus Andrej Rubljov.

Moskovljanin je pobedio Kineza Džidžena Džanga sa 6:3, 6:2 posle svega 59 minuta igre.

Rubljov u četvrtfinalu igra protiv boljeg iz meča Adrijana Manarina i Davida Gofana.