Spektakl u Đironi – osam golova za slavlje Baska

Fudbaleri Real Sosijedada savladali su Đironu sa 5:3 na spektakularnom gostovanju u sedmom kolu LaLige.

Nedelja, 02.10.2022.

20:30

Baski su posle dva preokreta stigli do četvrte pobede u španskom šampionatu.

Poveli su gosti već u osmom minutu preko Serlota, ali su Rikelme i Martines preokrenuli do 27.

Krajem prvog poluvremena Serlot postiže drugi gol za izjednačenje, ali u trećem minutu nastavka Valjeho pronalazi Kasteljanosa za 3:2.

Međutim, Đirona ne uspeva da odbrani ni ovu vrednost, gosti padaju u roku od pet minuta i ostaju bez bodova.

Prvo je u 66. izjednačio Mendes, da bi u 71. Subimendi doneo preokret Real Sosijedadu čiju pobedu u 85. minutu "overava" Kubo.

Baski su na deobi pete i šeste pozicije sa Atletikom sa po 13 bodova, šest manje od lidera Barselone.

Đirona je na deobi od 12. do 15. pozicije sa Rajom, Hetefeom i Valjadolidom sa po sedam bodova, tri ispred zone ispadanja.