Atletik brojao do četiri protiv Almerije

Fudbaleri Atletika rutinski su došli do trijumfa nad Almerijom - 4:0(2:0) u sedmom kolu La lige.

Petak, 30.09.2022.

22:46

Domaći su "načeli" protivnika već u 10. minutu preko Vilijamsa, koji je efektivnim udarcem zatresao mrežu golmana Martineza.

Samo sedam minuta kasnije, Sanset koristi asistenciju De Markosa i duplira vođstvo Atletika - 2:0.

Strelac prvog pogotka na meču, Inaki Vilijams, dao je gol i u 51. minutu, ali je posle asistencije VAR-a, isti poništen.

Nije puno trebalo dvojcu Vilijams - Vilijams da ponovo matira golmana gostujućeg tima. Sjajna akcija u 62. minutu krunisana je pogotkom Nika na asistenciju brata Injakija.

Tačku na ubedljivu pobedu Atletika stavio je Vesga, golom sa bele tačke u 84. minutu.

Ekipa iz Baskije je po sedmi put ove sezone pokazala da konkuriše za vrh, što govori i zauzimanje treće pozicije na tabeli LaLige sa 16 bodova.

Sa druge strane, Almerija pretenduje da bude jedan od kandidata za ispadanje sa svega četiri osvojena boda (17. mesto).