Virtus odbranio trofej Superkupa

Košarkaši Virtusa iz Bolonje osvojili su trofej Superkupa Italije pobedom nad ekipom Sasarija rezultatom 72:69.

Izvor: SS

Četvrtak, 29.09.2022.

23:30

To je Virtusu treći Superkup u istoriji kluba.

Nakon nešto boljeg početka Virtusa, Sasari je napadački zaigrao sjajno i do poluvremena je preokrenuo na 49:43.

U drugom delu je bilo mnogo manje poena, "stegle" su se ruke šuterima, a Virtus je od minusa 65:61 u poslednjoj četvrtini napravio veliki preokret i stigao do pehara.

Ključan je bio pogodak Džordana Mikija za 71:69 u finišu, a posle dobre odbrane postigao je još jedan poen sa penala za konačnih 72:69.

Miki je bio najefikasniji sa 13, dok su Belineli i Kordinije imali po 12 poena, a Bako 10.

U poraženom sastavu najbolji je bio Činanu Onuaku sa 18 postignutih poena.