Ispao Švarcman, Rinderkneš slavio posle velike borbe

Dijego Švarcman, treći nosilac na turniru u Tel Avivu, završio je takmičenje u osmini finala.

Izvor: Z.K.

Četvrtak, 29.09.2022.

17:10

Od njega je posle velike borbe bio bolji Francuz Artur Rinderkneš, 6:3, 2:6, 7:6 (7).

Tako je francuski teniser jedan od mogućih rivala Novaka Đokovića u eventualnom polufinalu turnira, ukoliko Srbin dobije svoje mečeve do tada.

Meč između Švarcmana i Rinderkneša trajao je dva sata i 38 minuta.

U početnom setu, Francuzu je bio dovoljan brejk u šestom gemu za 4:2 da dođe kasnije do vođstva u meču. Početni set je dobio rezultatom 6:3.

Bio je to signal za Švarcmana da se porobudi i zaigra bolje, u četvrtom gemu drugog seta propustio je četiri brejk šanse, ali je zato iskoristio drugu u šestom gemu.

Odoleo je Dijego u narednom gemu, spasao dve brejk lopte, da bi potom u osmom odigrao odlično, napravio brejk bez izgubljenog poena u tom gemu i dobio set sa 6:2.

Velika borba viđena je u setu odluke u kom je sve moralo da bude rešeno u taj-brejku.

Tu je više snage i koncentracije imao Rinderkneš koji nije iskoristio prvu meč loptu na 6:5, ali jeste narednu na 8:7.

Dalje je prošao i Britanac Liam Broudi koji je savladao Botika van de Zandšulpa, 6:4, 4:6, 6:3.

Francuz Konstant Lestijen iznenadio je Finca Emila Rusuvorija i pobedio sa 6:4, 6:2.