Albanija pala u Izraelu u 92. minutu, Kipar šokirao Grčku

Fudbaleri Izraela pobedili su Albaniju u 5. kolu Lige nacija, baš kao i Kipar Grčku, odnosno Škotska Irsku.

Izvor: SN

Subota, 24.09.2022.

22:47

AP Photo/Philippos Christou

Pred poslednje kolo ovog izdanja Lige nacija Izraelci su ostvarili sigurnu pobedu nad Albancima na svom stadionu rezultatom 2:1.

Izrael posle četiri utakmice ne zna za poraz, a ovo im je drugi trijumf, dok je selekcija Albanije bez pobede i upisali su drugi poraz.

Posle "anemičnog" prvog poluvremena u kom golova nije bilo, Izraelci su poveli u 46. minutu preko Šona Vajzmena na asistenciju Kanikovskog.

Mirto Uzuni je u 88. minutu postigao gol za izjednačenje, ali se Albanci nisu dugo radovali. Već u 92. minutu, pred sam kraj, Tai Baribo ponovo trese mrežu Albanije i donosi Izraelu veliku pobedu.
Пласман обезедио SofaScore
Grčka je izgubila od Kipra na gostovanju 1:0, gol je postigao Cionis u 18. minutu.

I pore ovog poraza, Grci su sigurno prvi i sele se u viši rang.

Selekcija takozvanog Kosova je druga sa šest bodova, Kipa i Severna Irska imaju po pet.
Reprezentativci Škotske zadržali su prednost i pobedili Irsku rezultatom 2:1 i to posle preokreta.

Irska je vodila sa 1:0 nakon prvih 45 minuta zahvaljujući golu Egana u 18. minutu susreta. Potom, Hendri u 49. minutu donosi Škotima iznenađenje, a Rajan kristi u 82. minutu iz penala preokret i veliki trijumf.

Škoti za prolaz u viši rang igraju protiv Ukrajine u poslednjem kolu. Ukrajinci moraju da idu na pobedu, dok Škoti mogu da prođu dalje iako bude nerešeno.