U tradicionalnom subotnjem terminu za Premijer ligu nije bilo iznenađenja, a vrlo sigurni na domaćem terenu bili su Mančester siti i Arsenal.

Izvor: SS

Subota, 13.08.2022.

17:50

EPA-EFE/ANDY RAIN

Branilac titule Mančester siti bio je bolji od Bornmuta na "Etihadu" rezultatom 4:0 (3:0), a sve je bilo rešeno u razmaku od 19 minuta u prvom delu.

Tada su Ilkaj Gundogan, Kevin de Brujne i Fil Foden postigli golove u 19. 31. i 37. minutu za lagodnih 3:0 pred nastavak.

Tim Pepa Gvardiole vršio je visok presing na gostujući tim koji je bio potpuno odsečen, a "građani" nisu preterano jurišali u drugom poluvremenu po još golova.

Dali su još jedan u 79. minutu i to tako što je Džeferson Lerma postigao autogol posle centaršuta Žoaa Kansela sa leve strane.

Četiri gola dao je i Arsenal u pobedi nad Lesterom rezultatom 4:2 (2:0), a meč je obeležio Gabrijel Žesus.

Novajlija iz Mančester sitija je bio strelac prva dva gola na meču, u 23. i 35. minutu, a potom je i upisao još dve asistencije u momentima kada su "lisice" uspevale da se vrate.

Tačnije, u 53. minutu je Saliba nespretno postigao autogol, ali je već u narednom napadu Arsenal usled velike greške golmana Vorda preko Džake duplirao vođstvo.

Isto je bilo u 74. minutu kada je Medison smanjio na 3:2, a u 76. minutu Martineli na dodavanje Žesusa postavio konačnih 4:2. Brajton i Njukasl podelili su bodove u remiju bez golova, ali su "svrake" mnogo srećnije osvojenim bodom.

Golman Nik Poup sprečio je nekoliko pogodaka domaćina koji se propisno ispromašivao, pre svih Paskal Gros, heroj prošlonedeljne pobede nad Mančester junajtedom na "Old trafordu".

Remi su upisali i Sautempton i Lids i to rezultatom 2.2 (0:0).

Gosti su vodili sa dva pogotka Rodriga, ali su "svece" poraza spasili Aribo u 72. i Voker-Piters u 81. minutu.