Španija (opet) šampion Evrope

Košarkaška reprezentacija Španije za uzrast do 18 godina osvojila je Evropsko prvenstvo u Izmiru.

Izvor: SN

Ponedeljak, 08.08.2022.

08:40

Španija je u finalu pobedila domaću reprezentaciju Turske rezultatom 68:61 i tako drugi put zaredom postala šampion Evrope.

Ovo je za "Crvenu furiju" ukupno peta zlatna medalja sa Evrobasketa u ovom uzrastu.

Najefikasniji je bio Rafael Viljar sa 20 poena, dok je najbolji igrač sa ovog šampionata Isan Almansa imao 14 poena i 15 skokova, uz 3 ukradene lopte i 2 blokade i dobio nagradu MVP turnira.

Mesec dana ranije, Almansa je bio MVP šampionata Evrope za uzrast do 17 godina, na kome je Španija osvojila srebrnu medalju.

Turska je osvojila srebro, a reprezentacija Srbije bronzu nakon pobede nad Slovenijom.