Lep gol Tošića za kraj i novu pobedu Čukaričkog

Fudbaleri Čukaričkog stigli su i do četvrte pobede u novoj sezoni Superlige Srbije.

Izvor: Z.K.

Nedelja, 07.08.2022.

22:53

Ekipa sa Banovog brda je pred svojim navijačima slavila protiv Spartaka iz Subotice sa 2:0 (0:0).

Tako su napravili dobru uvertiru za kvalifikacioni meč u Ligi konferencija sa Tventeom.

Posle pet kola imaju 12 bodova i drže priključak sa vodećom Crvenom zvezdom koja je u ovom kolu odložila susret sa Vojvodinom u Novom Sadu, dok je Spartak na petoj poziciji sa osam bodova.

Zanimljivo, bio je to i sedmi uzastopni trijumf "brđana" protiv gostiju iz Subotice na stadionu na Banovom brdu.

Čukarički je, kada se sve sabere, imao više prilika, dve je iskoristio i reklo bi se apsolutno zasluženo stigao do pobede, dok Spartak za 90 minuta nije uradio ništa konkretno pred golom domaćina.

Sav posao, izabranici trenera Dušana Kerkeza završili su u drugom poluvremenu.

Do vođstva su došli u 51. minutu kada je Badamosi savladao golmana gostiju Manojlovića.

Bili su strpljivi, u finišu je u 75. minutu Ibrahima Ndiaje najavio novi gol, kada je lopta posle njegovog udarca glavom za malo završila kraj leve stative.

I konačno u 84. minutu, najlepši momenat meča.

Stanić je skrivio faul, na nekih 23 metra iskosa sa desne strane. Slobodan udarac sjajno je izveo Nemanja Tošić, prebacio je živi zid, bio je to neodbranjiv udarac za konačnih 2:0.

U narednom, šestom kolu Superlige, Čukarički gostuje ekipi Radničkog 1923, dok Spartak dočekuje ekipu Javora.