Medvedev dominantno do 14. titule u karijeri

Danil Medvedev pobedom protiv Kamerona Norija – 7:5, 6:0 – osvojio je turnir u Los Kabosu.

Nedelja, 07.08.2022.

08:00

Ruski teniser započeo je američku turneju onako i kako se očekivalo od nekoga ko je prethodnih sezona imao mnogo uspeha tokom avgusta i septembra – titulom.

Medvedev, prvi teniser sveta, na putu do finala nije izgubio nijedan set, te je ređom pobeđivao Hidžikatu, Berankisa, Kecmanovića i Norija.

U velikom finalu nije imao mnogo problema, neizvesno je bilo samo u prvom setu koji je rešio brejkom i jedanaestom gemu, iako je prethodno i u desetom imao šansu da završi set.

Osvajanjem prvog seta potpuno je slomio otpor Britanca, pa je drugi period igre dobio udelivši "krompir" protivniku – sa nulom.

Titulom u Los Kabosu, Medvedev će od narednog ponedeljka uvećati prednost u odnosu na rivale i imaće 7.875 bodova.