Srbija sa igračem manje odolela Španiji – za plej-of Evropskog prvenstva!

Fudbalska reprezentacija Srbije do 17 godina remizirala je sa Španijom (1:1) i plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

Izvor: LN

Ponedeljak, 23.05.2022.

18:39

"Orlići" su Grupu C završili na drugom mestu iz Španaca sa pet osvojenih bodova, odnosno dva remija i pobedom.

Iza njih završili su Belgija sa četiri i Turska sa nula bodova, nakon što su Belgijanci u međusobnom susretu trijumfovali sa 3:1, što je bilo nedovoljno za prolaz.

Španija je bila bolji rival u prvom poluvremenu, o čemu najbolje govori statistika.

"Crvena furija" je imala 68 odsto poseda lopte uz osam šuteva naspram svega dva, ali je rezultat bio 0:0.

Izabranici Đulena Gerera konačno su uspeli da probiju bedem u Srbije u 76. minutu kada je strelac bio Mela, a "Orlićima" nije bilo svejedno jer im je poraz donosio mogućnost ispadanja sa EP.
Da situacija bude još lošija, usledio je crveni karton, odnosno drugi žuti, koj je u 78. minutu dobio Jovan Mijatović.
A, onda...

Penal za Srbiju koji realizuje napadač Vojvodine Jovan Milošević i odvodi Srbiju u četvrtfinale EP, što je najbolji rezultat za U17 kategoriju u poslednjih 20 godina. Ovo je bio Miloševićev treći gol na prvenstvu u isto toliko mečeva.

Srbija će protivnika u četvrtfinalu saznati u četvrtak uveče kada se odigraju mečevi Grupe D, a najverovatniji rival je selekcija Portugala.