Surova osveta – Real preko Barse do finala Evrolige!

Košarkaši Real Madrida plasirali su se u finale Evrolige pobedom nad Barselonom rezultatom 86:83.

Izvor: RM

Četvrtak, 19.05.2022.

20:00

Real će se u finalu sastati sa Efesom u subotu, nakon što je turski tim prethodno eliminisao Olimpijakos.

Madriđani su u Beogradu prekinuli niz od pet poraza od Barselone i osvetili im se u najbitnijem meču u sezoni – i to nakon što su izabranici Šarunasa Jasikevičusa imali i dvocifrenu prednost.

Real je bolje otvorio utakmicu, ali su igrači Barselone brzo anulirali deficit i trojkom Nikole Mirotića prešli u vođstvo.

Ekipe su bile u egalu do sredine druge deonice kada je Barsa dodala gas i prvi put na ovoj utakmici se osetnije odlepila.

Na poluvreme se otišlo vođstvom Barselone 45:34.

U prvom poluvremenu sjajan potez je imao Brendon Dejvis koji je zakucao preko Vensana Poarjea. U drugom poluvremenu stigao je odgovor Reala.

Madriđani su napravili seriju i potpuno preokrenuli rezultat, iako je Barselona vodila 11 razlike.

Treća četvrtina završila se rezultatom 60:56 za Real Madrid.

Početkom četvrte deonice Barsa se i dalje mučila sa realizacijom dok je Real uvećavao prednost postepeno.

Ipak, došlo je do drame.

Sjajni Nikola Mirotić je držao Barselonu u životu i došlo se izjednačenja, 75:75.

Do kraja, Real je bio sigurniji i posle velike drame je slavio rezultatom 86:83. Najefikasniji u redovima Real Madrida bili su Geršon Jabusele i Fabijen Kozer sa po 18 poena, dok je Serhio Ljulj ubacio 15 poena.

Sa druge strane, fenomenalan je bio Nikola Mirotić. MVP Evrolige ubacio je 26 poena, imao 12 skokova i 5 asistencija, držao je Barselonu u utakmici, ali nije se moglo više od toga.

Real i Efes će igrati u finalu igrati u subotu u 19 časova.

Sve detalje sa ovog meča mogli ste da pratite uz naš LIVE BLOG.