Mesi dvostruki strelac – Sent Etjen pred ispadanjem

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su Monpelje rezultatom 4:0, dok je Sent Etjen poražen od Remsa rezultatom 2:1.

Izvor: SN

Subota, 14.05.2022.

23:06

EPA-EFE/Guillaume Horcajuelo

PSŽ je već obezbedio šampionsku titulu, ali se svakako nisu opuštali i ubedljivo su pobedili Monpelje na gostovanju u 37. kolu šampionata Francuske.

Sve je počelo pogotkom Lea Mesija već u 6. minutu, da bi čuveni Argentinac 14 minuta kasnije po drugi put bio strelac, a za visokih 3:0 pobrinuo se Di Marija u 26. minutu.

Konačni rezultat je postavljen u 60. minutu susreta, kada je Kilijan Mbape jedanaesterac pretvorio u gol.

Interesantno je bilo u okršaju Sent Etjena i Remsa, gde je tim za koji brani srpski reprezentativac Predrag Rajković uspeo da odnese pobedu.

Rems je poveo već u 2. minutu preko Munetsija, a 10 minuta kasnije je Mangala matirao Rajkovića i doneo izjednačenje. Za pobedu Remsa postarao se Dumbija u 61. minutu.

Ovim porazom je ekipa Sent Etjena dodatno zakoračila ka ispadanju iz lige, a da li će se oni ili Mec pridružiti Bordou saznaćemo u poslednjem kolu Lige 1.