Fudbaleri Liverpula savladali su Norič 3:1, u meču 26. kola Premijer lige.

Izvor: MT

Subota, 19.02.2022.

17:55

"Redsi" su do trijumfa stigli posle preokreta, koji su načinili u roku od samo tri minuta, sredinom drugog poluvremena.

Oni su bili u zaostatku posle gola Rašice u 48. minutu, koji je prevario Alisona uz pomoć Matipa.

Liverpul je izjednačio u 64, sjajnim golom Manea "makazicama", da bi već u 67. Salah odlično istrčao i iskoristio dodavanje svog golmana, te postigao 150. gol u crvenom dresu.

Konačan rezultat postavio je novajlija Luis Dijaz u 81. minutu, kome je ovo bio debitantski gol u Premijer ligi.

Za razliku od Liverpula, Čelsi je do pobede nad Kristal Palasom na gostovanju (1:0) stigao uz dosta muka.

Hakim Ziješ bio je glavna figura. Njemu je najpre u 75. poništen gol zbog ofsajda, da bi u 89. na drugoj stativi lepo sačekao centaršut i preciznim udarcem savladao Guaitu. Arsenal je relativno rutinski izašao na kraj sa Brentfordom (2:1).

Emil Smit Rou je doveo u vođstvo domaće u 48, da bi pobedu osigurao Bukajo Saka u 79. minutu utakmice.

Brentford je do počasnog pogotka stigao u nadoknadi vremena preko Norgarda.

Sautempton je nastavio sa odličnim partijama, a njihova žrtva ovog popodneva bio je Everton (2:0).

Armstrong ih je doveo u prednost u 52. minutu preciznim udarcem, da bi rezervisti Longu minut bio potreban da glavom savlada Pikforda i postavi konačan rezultat.

Ubedljiv na gostovanju Brajtonu bio je Barnli, koji je ovim trijumfom pobegao sa dna (3:0).

Veghorst je imao gol i asistenciju, a pogađali su još Braunhil i Lenon.

Na kraju, treba reći i da je Votford savladao Aston Vilu u Birmingemu minimalni rezultatom 1:0, a junaj "stršljenova" bio je Denis, koji je gol postigao u 78. minutu.