Hrvatska u poslednjm sekundama ispustila pobedu na oproštaju

Rukometaši Hrvatske remizirali su sa Holandijom 28:28, u poslednjem kolu Grupe 1 Glavne faze Evropskog prvenstva.

Izvor: MT

Sreda, 26.01.2022.

19:20

EPA-EFE/Tibor Illyes

Vicešampion starog kontinenta je takmičenje završio na četvrtom mestu ove grupe sa tri boda, koliko imaju i petoplasirani Holanđani, uz slabiju gol-razliku.

Meč je obeležila rezultatska klackalica, smenjivanje selekcija u vođstvu, da bi se Hrvati prvi put odlepili na +3 u drugom delu drugog poluvremena.

Holanđani se nisu predavali, prišli su na jedan gol zaostatka, a onda na minut pre kraja preko Stavasta izjednačili.

Činilo se da će Tin Lučin biti junak Hrvatske, međutim, u poslednjim sekundama Luk Steins je nakon sjajne finte postavio konačan rezultat.

Najefikasniji u redovima Hrvatske bio je Ivan Martinović sa čak 12 golova, dok je Marin Šipić dodao osam.

Kod Holanije je najbolji bio Luk Steins sa šest pogodaka.

Iz ove grupe dalje ide Danska, koja se u poslednjem meču sastaje sa Francuskom.