Levi bek činio čuda na golu Komora, Kamerun se namučio da prođe dalje

Reprezentacija Kameruna plasirala se u četvrtfinale Kupa afričkih nacija pobedom nad Komorskim ostrvima rezultatom 2:1 (1:0).

Izvor: SS

Ponedeljak, 24.01.2022.

21:50

Domaćin šampionata je bio apsolutni favorit i pre nego što je bilo poznato da će njihov rival biti bez pravog golmana, pošto su dvojica u kovid protokolu, a treći je povređen.

Zato je na golu selekcije, za koju nastupa fudbaler Crvene zvezde El Fardu Ben, stajao levi bek Čakir Alkadur.

Da stvar bude još gora, već u šestom minutu je kapiten Komora Nađim Abdul dobio direktan crveni karton VAR asistencijom, pa je traku preuzeo upravo Ben.

Tako osakaćeni gosti su se srčano borili i, iako se očekivalo da to bude kanonada Kameruna, u prvom poluvremenu viđen je samo jedan gol.

U 29. minutu je Karl Toko Ekambi pogodio za vođstvo Kameruna, ali i posle toga su se igrači Komora dobro branili.

Zapravo, Alkadur je pravio bravurozne intervencije na golu u drugom poluvremenu i upisao četiri izvanredne odbrane.

Skinuo je čiste zicere Vinsentu Abubakaru u dva navrata i Nikolasu Moumiju kada je već lopta bila viđena u golu.

Komori su pretili u nekoliko navrata, pa je Andre Onana morao da se istakne, ali u 81. minutu je bio potpuno nemoćan.

Jusuf Čangama je postigao spektakularan gol iz slobodnog udarca za 2:1, ali više od toga nisu mogli i "lavovi" su ipak prošli u četvrtfinale.

Tamo će Kamerunci igrati protiv selekcije Gambije koja je rezultatom 1:0 bila bolja od Gvineje.