Betis razbio Alaves, dramatičan remi na "Mirandilji"

Fudbaleri Betisa pobedili su na svom terenu ekipu Alavesa rezultatom 4:0 u utakmici 21. kola španske LaLige.

Izvor: SS

Utorak, 18.01.2022.

23:25

Betis razbio Alaves, dramatičan remi na
EPA-EFE/Roman Rios

Betis je upisao 11. pobedu u domaćem šampionatu i treći je na tabeli sa 37 bodova, dok je Alaves na 18. poziciji sa 20 bodova manje.

Domaći tim je pitanje pobednika na ovom meču rešio posle prvog poluvremena golovima Borhe Iglesijasa u 11. i 41. i Serhija Kanalesa u 29. minutu.

Konačnih 4:0 postavio je Huanmi u 54. minutu.

Fudbaleri Betisa će u narednom kolu Primere gostovati Espanjolu, dok će Alaves dočekati Barselonu.

Upravo Espanjol ove večeri je gostovao Kadisu na "Mirandilji" i remizirao je u neizvesnoj završnici – 2:2 (0:1).

Katalonski tim je vodio od 10. minuta golom Morlanesa, ali to nije bilo dovoljno.

Izjednačenje domaćinu doneo je Alvaro Negredo u 55. minutu, potom je istom igraču poništen gol putem VAR-a u 80. minutu, a u prvom minutu nadoknade je viđen preokret.

Domaće navijače razgalio Ivan Aleho, ali ni to nije bilo dovoljno, pošto je u 96. minutu Raul de Tomas doneo novo izjednačenje i konačnih 2:2.

Kadis je ostao na 19. mestu sa 15 osvojenih bodova, a Espanjol je ostao 11. sa 27 bodova.