Leverkuzen ima "lek" za Menhengladbah

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena upisali su nova tri boda u nemačkoj Bundesligi, ovog puta na gostovanju Borusiji Menhengladbah rezultatom 2:0 (0:0).

Izvor: SS

Subota, 15.01.2022.

20:30

Leverkuzen ima
EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

"Farmaceuti" su na "Borusija-parku" bili opasniji rival u prvom poluvremenu, ali su to naplatili tek u drugom delu.

Tačnije, u 50. minutu je dosuđen penal koji nije realizovao Patrik Šik, ali ga je ispravio Robert Andrič i gosti su na taj način poveli.

Borusija, koja je u prethodnom kolu u Minhenu savladala Bajern, ove večeri nije bila na tom nivou.

Patrik Šik je u 74. minutu ispravio svoju grešku i duplirao prednost na 2:0, taman toliko da je Menhengladbah ne dostigne.

Domaći su utešni gol dali u 81. minutu preko Nika Elvedija, ali više od toga nisu mogli, niti imali vremena.

U 88. minutu je i Demirbaj promašio penal za Bajer, ali to nije uticalo na krajnji ishod.