Levendovski u "klubu 300": Het-trik Poljaka protiv Kelna

Izvor: Z.K.

Subota, 15.01.2022.

18:10

Levendovski u

Robert Levandovski i drugovi slavili su u 19. kolu Bundeslige na gostovanju Kelnu sa ubedljivih 4:0 (2:0).

Poljak je opet bio u centru pažnje, postigao je het-trik i tako došao do novog rekorda, 300. gola u Bundesligi.

On je mrežu "jarčeva" zatresao u 9, 62. i 74. minutu, dok se u strelce upisao i Korentan Toliso u 25. minutu.

Takođe, trebe reći da je Levandovskom ovo bio meč na kom je stigao i do 34. gola ove sezone.

𝓣𝓗𝓘𝓢 𝓘𝓢 𝓛𝓔𝓦𝓐𝓝𝓓𝓞𝓦𝓢𝓚𝓘‼️

Congrats to @lewy_official on reaching 300 goals in the Bundesliga! 🙌#TheBest #MiaSanMia pic.twitter.com/YsxDMKtPrC

— 🇺🇸 FC Bayern US 🇨🇦 (@FCBayernUS) January 15, 2022
Bajern je tako stigao do 15. pobede u sezoni i ima ponovo šest bodova prednosti nad Borusijom iz Dortmunda.

Majnc je slavio protiv Bohuma sa 1:0, a strelac jedinog gola bio je Sent Đuste u 48. minutu.

Golova nije bilo na meču Volfsburga i Herte, ali je zato Lajpcig slavio kao gost protiv Štutgarta sa 2:0.

Strelci za goste bili su Andre Silva iz penala u 11. minutu i Kristijan Nkunku u 70. minutu.