Sedam golova, tri crvena i pobeda Viole protiv Napolija nakon produžetaka

Fudbaleri Fiorentine slavili su protiv Napolija 5:2 u osmini finala italjianskog kupa.

Četvrtak, 13.01.2022.

20:45

Dva tima su odigrala sjajan meč gde smo pored šest golova videli i čak tri crvena kartona.

Sve je počelo u smiraj prvog poluvremena kada je srpski napadač Dušan Vlahović doveo goste u prednost.

Vlahović se prvim kontaktom sa loptom oslobodio protivnika i doveo se u priliku za udarac ka golu, što je i iskoristio.

Slavlja nije bilo dugog veka s obzirom na to da je Mertens izjednačio nekoliko minuta kasnije, a i golman Viole Dragovski je isključen pred kraj prvog dela igre.
Činilo se da je to kraj svih nada za tim iz Firence, ali da to ne bude tako potrudio se Biragi koji je sjajnim golom doneo novu prednost svojoj ekipi u 58. minutu.

Vlahović je izašao u 73. minutu, a samo 10 minuta kasnije umesto da to iskoriste igrači Napolija su stavili odnos snaga u ravnotežu.

Napadač domaće ekipe Irving Lozano je nesmotreno startovao, te je isključen.
Ipak, Spaletijeva ekipa se nije predavala. Čak ni nakon što je i Fabijan Ruiz dobio crveni u 95. Samo minut kasnije lopta je došla do Andree Petanje koji je bio usamljen u protivničkom šesnaestercu.

Meč je otišao u produžetke, ali je Napoli sad bio tim sa igračem manje.
Malo je reći da je Fiorentina to iskoristila. Postigli su tri gola za dodatnih pola sata igre.

U strelce su se redom upisivali Venuti, Pjontek (debitantski pogodak) i Maleh.

Čitav meč za ekipu iz Firence odigrao je Nikola Milenković, dok je Matija Nastasić izmenjen na početku prvog produžetka.

Viola u narednoj rundi igra sa Atalantom koja je eliminisala Veneciju.