Srbija počela pobedom!

Izvor: AS

Utorak, 15.08.2006.

17:32

Mlada reprezentacija Srbije savladala je selekciju Republike Češke rezultatom 1:0 u prvom meču posle razdvajanja nekadašnjih članica državne zajednice.

Jedini gol u moravskom mestu Kromjeriž postigao je napadač Lirsea Dragan Mrđa u 75. minutu utakmice. Tošić je lepo prošao po desnoj strani, dodao loptu Radoviću, ovaj je centrirao, a Mrđa glavom sa nekoliko metara dao prvi gol za reprezentaciju Srbije.

Odmah po postizanju gola Mrđu je zamenio Stefan Babović, igrač OFK Beograda.

"Beli orlovi" su ostavili bolji utisak tokom celog meča. Dobre prilike u prvih pola sata naša reprezentacija je imala posle šuteva Boška Jankovića i Dejana Milovanovića.

Sledeću ozbiljniju priliku imao je Mrđa koji je pogodio spoljni deo mreže u akciji u 56. minutu. Česi su, u međuvremenu, imali dve dobre šanse. Klajnov udarac je odbranio golman Srbije, a Papadopulos je iz najbolje prilike šutirao preko gola.

U našoj reprezentaciji obavljeno je pet izmena. Zamenjeni su uglavnom igrači koji će u sredu biti priključeni seniorskom timu ili fudbaleri Crvene zvezde koje očekuje značajna utakmica u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Žute kartone dobili su Krasić, Kačar i Smiljanić u srpskom i Varadi u češkom timu.

Pred početak utakmice intonirana je himna "Bože, pravde" koju su igrači saslušali zagrljeni.

Češka: Zlámal (46. Černý) - Kaufman (46. Kladrubský), Klein, Kučera, Kadlec - Janda (66. Varadi), Holek (79. Malcharek), Koláø (61. Jirsák), Tomašák - Holenda (46. Fillo), Papadopulos. Trenér: Škorpil.

Srbija: Kahriman (70. Stefanović) - Ivanović (46. Kačar), Rnić, Tošić, Kolarov - Janković (46. Radović), Milovanović (61. Smiljanić), Drinčić (68. Ivelja), Krasić (46. Perović) - Mrđa (77. Babović), Rakić. Trener: Đukić. Utakmici su prisustvovala 1.463 gledaoca.