Hrvatska u polufinalu – čeka se Srbija

Hrvatski dubl bio je bolji od italijanskog, te je nakon dva seta stigao i do drugog i odlučujućeg boga u četvrtfinalu Dejvis kupa.

Ponedeljak, 29.11.2021.

23:42

Mate Pavić i Nikola Mektić su savladali Fabia Fonjinija i Janika Sinera, a po setovima bilo je 3:6, 4:6.

Na taj način hrvatska reprezentacija je prošla u polufinalu, gde će čekati pobednika iz duela Srbije i Kazahstana.

Mektić i Pavić su u prvom setu iskoristili prvu priliku za brejk u četvrtom gemu, što im je donelo i osvajanje seta. Uprkos tome što su potom proputsili pet prilika, nisu dopustili protivniku da ima iti jednu.

Nešto veća borba je viđena u drugom setu gde smo čekali sve do sedmog gema kako bismo videli brejk. Ponovo je hrvatski par bio taj koji je prvi stigao do njega, stavivši Italijane u nezgodnu poziciju.

Zanimljivo, Fonjini i Siner ni u ovom setu nisu imali brejk loptu, kao ni u prvom. Stoga ni realnu šansu da ugroze protivnika. Loše su igrali na drugi servis gde su osvojili samo 21 odsto poena naspram 67 odsto protivnika. Uz to, imali su manje vinera, a više neiznuđenih grešaka.

Hrvatska je ovom pobedom postala prvi polufinalista Dejvis kupa, a na putu ka finalu bi mogla da joj se ispreči Srbija.

Dueli između Srbije i Kazahstana na programu su u sredu od 16 časova.