Istorijski debakl Bajerna! VIDEO

Fudbaleri minhenskog Bajerna pretpeli su jedan od najtežih poraza u klupskoj istoriji.

Izvor: MS

Sreda, 27.10.2021.

22:37

EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

Najjači tim bavarskog giganta, sa svim zvezdama, je deklasiran u Menhengladbahu od Borusije 5:0 u 2. kolu Kupa Nemačke.

Bajernu se nije desila "petarda" od 1978. godine i meča sa Kajzerstauternom, pa sve do današnjeg dana kada ga je pregazi "Menš", a najteži poraz bio mu je kada je primio dva više od Šalkea dve godine ranije.

Već u drugom minutu je najavljena rapsodija domaćina kada je strelac bio Kuadio Kone u jednoj kontri.
Zvezde Bajerna na čelu sa Robertom Levandovskim nisu ni došle sebi, a dobile su još dva udarca u samo šest minuta razmaka, od 15. do 21.

Remi Bensebaini je posle školske akcije celog tima, a potom iz penala poslao poruku da Bajernu sledi debakl.
Nije Menš stao ni u drugom poluvremenu.

Snažni i brzi Bril Embolo razgrnuo je odbranu Bajerna i sa dva gola aktivirao "petardu".

Drugu koju je Menš upalio Bajernu u istoriji međusobnih duela.

Ovo više peče nego ona iz 1974. godine, s obzirom na to da je razlika na strani kluba iz Minhena.