Suares spasao Atletiko od skandinavske kombinacije

Fudbaleri Ateltiko Madrida remiziralu su sa Real Sosijedadom 2:2 u utakmici desetog kola španskog prvenstva.

Nedelja, 24.10.2021.

23:05

Gostujuća ekipa povela je u sedmom minutu preko Aleksandera Sorlota u sedmom minutu.

Bio je to debitantski gol u plavo-belom dresu za Norvežanina koji ne može da pronađe formu od odlaska iz Trabzonspora.

Mladi Žoao Feliks je izgubio loptu na sredini terena, a potom je usledila brza i lepa akcija Sosijedada.

Naposletku je Isak uputio precizan pas za Sorlota koji završava akciju.

Šveđanin je bio i protagonista drugog gola na početku nastavka igre kada je uputio odličan udarac iz slobodnog udarca na koji Jan Oblak nije imao odgovor.
Stekao se utisak da će gostujući igrači odneti ceo plen sa "Vande Metropolitano", ali to nikada ne možete tvrditi kada protivnik u svom timu ima Luisa Suaresa.

Najpre ga je u 61. minutu Žoao Feliks sjajni pronašao u šesnaestercu, a Urugvajac je udarcem glavom prepolovio vođstvo protivnika.

Samo 14 minuta kasnije upravo je nad Suaresom napravljen penal, a nekadašnji igrač Liverpula i Ateltiko Madrida nije dva puta razmišljao pre nego što je loptu stavio na "belu tačku" i na taj način postavio konačan rezultat meča.