Specija slavila protiv Salernitane u derbiju začelja

Fudbaleri Specije slavili su u osmom kolu Serije A kao domaćini protiv Salernitane sa 2:1 (0:1).

Izvor: Z.K.

Subota, 16.10.2021.

16:55

Bio je to duel ekipa sa začelja koje su do ove utakmice ostvarile samo po jednu pobedu.

U prvom delu do šanse je prva stigla Specija i to u 27. minutu kada je Salsedo Mora pogodio stativu sa svega pet metara, da bi u 38. minutu Salarnitana preko Simija imala zicer, ali samo minut kasnije isti igrač je ispravio propušteno.

Posle odbijene lopte, odlično je reagovao i zatresao mrežu domaćina.

Spacija je bolje krenula u nastavku i već u 51. minutu stigla do izjednačenja.

David Strelec je lepo primio loptu unutar kaznenog prostora i poslao je pod prečku.

Osam minuta kasnije Mora je imao priliku za 2:1, ali je Vid Belec odlično odbranio.

Ipak, nije mogao ništa da uradi u 76. minutu kada je Viktor Kovalenko sjajno šutirao i poslao loptu u desne rašlje za 2:1.

Gosti su u šestom minutu nadoknade imali veliku priliku preko Frančeska di Takije ali je golman Ivan Provedel sjajno odbranio.

U narednom kolu 22.oktobra Specija gostuje Sampdoriji, dok Salernitana dan kasnije dočekuje ekipu Empolija.