Hrvatska više nije prva, Nemci prvi do Katara VIDEO

Fudbalska reprezentacija Hrvatske remizirala je protiv Slovačke rezultatom 2:2 (1:2) u meču kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Izvor: SS

Ponedeljak, 11.10.2021.

22:40

Susret na "Gradskom vrtu" u Osijeku bio je veoma zanimljiv, a najveća bura viđena je u završnici.

Slovaci su dva puta vodili u prvom poluvremenu, najpre golom Štanca u 20. minutu, ali je brzo izjednačio Kramarić u 25.

Ipak, u završnici prvog dela odličnu kontru Slovaka u novu prednost pretvorio je Haraslin.
"Vatreni" su u drugom poluvremenu napadali i pritiskali, ali su tek u 71. minutu izjednačili.

Luka Modrić je izveo slobodan udarac, živi zid Slovaka se raspao i bilo je 2:2.
U 84. minutu Nikola Vlašić je postigao gol koji je, naizgled, izgledao čist i ceo "Gradski vrt" je proslavio pogodak vredan prvog mesta.

Međutim, oglasio se VAR i gol je poništen zbog prethodnog ofsajda.

Tako je Hrvatska pala na drugo mesto, a Rusija ostala prva pobedom u Mariboru.

Njihov međusobni susret u Splitu na "Poljudu" u novembru u poslednjem kolu, najverovatnije, odlučiće o direktnom putniku u Katar.

Rusima će biti dovoljan bod, a Hrvatska će morati da slavi.
Standings provided by SofaScore LiveScore
Prva reprezentacija koja je kroz kvalifikacije obezbedila plasman na Svetsko prvenstvo je Nemačka.

Tim Hansija Flika je želeo osvetu protiv Severne Makedonije i uspeo je da uzvrati u Skoplju i to sa kamatom – 4:0 (0:0).

Posle prvog poluvremena u kom su naši južni susedi odolevali, u drugom je sve bilo u znaku "pancera". Najpre je bravu "otključao" Kai Haverc u 50. minutu, a onda je Timo Verner za četiri minuta postigao dva pogotka i sve rešio.

Do kraja je mladi Džamal Musijala u 83. minutu postavio konačan rezultat.

U istoj grupi Rumunija je minimalnim rezultatom savladala Jermeniju golom Mitrite u 26. minutu.

Island je bio ubedljiv protiv Lihtenštajna rezultatom 4:0, a redom su pogađali Tordarson, Gudmunson dva puta iz penala i na kraju Gudjonsen.