Zvezda deklasirala Kairat – nastavlja put ka Ligi šampiona

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Kairat 5:0 (3:0) u revanš meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, čime su obezbedili plasman u treću rundu.

Sreda, 28.07.2021.

19:00

Crvena zvezda nadoknadila je minus iz Kazahstana (1:2) i sjajnom igrom deklasirala Kairat na svom terenu. U trećem kolu igraće protiv Šerifa iz Tiraspolja.

Strelci golova bili su Katai u 9. i 42, Dioni u 21, Ivanić u 49. i Falko u 56. minutu.

Zbog zabrane UEFA, Crvena zvezda je na tribinama imala podršku samo dece do 14 godina i atmosfera je bila sjajna.

Na stadionu u Beogradu bilo je oko 22.000 ljudi na tribinama. Prvi udarac na utakmici uputio je Gobeljić u petm minutu, kada je izblokiran, posle šuta sa 20 metara.

Nakon toga se oprobao i Gelor Kanga.

Hvatao je volej na ivici kaznenog prostora, ali je gađao daleko preko gola.

Goleada na stadionu "Rajko Mitić" počela je majstorijom Aleksandra Kataija u 9. minutu.

Gađao je sa 20 metara donji desni ugao i pogodio za vođstvo Crvene zvezde.
Nastavila je Zvezda da napada i to im se isplatilo, pošto je ubrzo prednost duplirana.

Dragović je ukrao loptu na polovini, gurnuo loptu u prostor Dioniju, koji je prima grudima, spušta i sa 18 metara snažnim udarcem pogađa donji levi ugao za 2:0.
Po jednu šansu propustili su Ivanić, kada ga je izblokirao Mikanović na deset metara, Falko kada je loše gađao sa penala po sredini i Dioni, kada je sa pet metara gađao slabo u golmana.

I onda ponovo Aleksandar Katai stupa na scenu.

U 42. minutu iz slobodnog udarca pogađa donji desni ugao, kao kod prvog gola i majstorijom donosi 3:0, što je bio rezultat na poluvremenu.
Gde je Zvezda stala u prvom poluvremenu, tu je nastavila u drugom.

Rodić je ukrao loptu na 30 metara od gola Kairata, pronašao Ivanića, koji smešta loptu pod prečku za 4:0 u 49. minutu.
Za 5:0 se u 56. minutu pobrinuo Filipo Falko.

Lepo je ušao u kazneni prostor i pogodio dalji ugao.
Do kraja utakmice rezultat se nije menjao.

Tempo je opao, Zvezda je kontrolisala igru i opasnosti po njen gol nije bilo, pa je tako uspela da sačuva mrežu.

Meč ste mogli da pratite putem našeg LIVE BLOG-a.