Zlato i srebro za Mađarice na 200 metara delfin

Mađarska plivačica Boglarka Kapaš osvojila je zlatnu medalju u disciplini 200 metara delfin na Evropskom prvenstvu u Budimpešti.

Izvor: SS

Četvrtak, 20.05.2021.

19:20

EPA-EFE/Tamas Kovacs

Kapaš je titulu šampionke Evrope u ovoj disciplini odbranila rezultatom dva minuta, šest sekundi i 50 stotinki.

Srebro je pripalo njenoj zemljakinji Katinki Hosu (2:08,14), dok je bronzanu medalju osvojila Ruskinja Svetlana Čimrova (2:08,55).

Rumun Robert-Andrej Glinca postao je prvak Evrope na 100 metara leđno pošto je deonicu isplivao za 52,88 sekundi.

Na drugi stepenik pobedničkog postolja popeo se Španac Ugo Gonsales de Oliveira koji je za pobednikom zaostao samo dve stotinke, dok je bronzano odličje osvojio grčki plivač Apostolis Hristu (52,97).