Atletiko Madrid i Real Madrid ostvarili su pobede u 37. kolu španske LaLige i titula će se rešiti u poslednjem kolu.

Izvor: SN

Nedelja, 16.05.2021.

20:27

Atletiko Madrid i Real Madrid, ljuti gradski rivali su na samo dva boda razlike – Atletiko 83, a Real 81 samo utakmicu pre kraja šampionata.

Atletiko Madrid je na svom stadionu "Vanda Metropolitano" dočekao Osasunu i umalo izgubio, iako su bili veliki favoriti.

Ante Budimir je u 75. minutu postigao vodeći gol za Osasunu i to 10 minuta nakon što je pogodak Stefana Savića VAR poništio, ali je 1:1 i bekstvo od totalnog ponora postarao se Renan Lodi na asistenciju Žoao Feliksa u 82. minutu utakmice.
Ipak, to nije sve. Atletiko Madrid je uspeo da dođe do velikog preokreta, pošto je Luis Suares u 88. minutu utakmice pogodio za vođstvo od 2:1!
Real Madrid je sa 1:0 uspeo da pobedi Atletik Bilbao na vrućem gostovanju i tako ostao u trci za naslov šampiona Španija.

Nije im bila dovoljna samo pobeda, iako je desetak minuta ranije sve delovalo idealno pošto je Atletiko imao nerešen ishod sa Osasunom.

Real je golom Naća Ernandesa slavio sa 1:0, a da stvar bude još lošija po Bilbao, Raul Garsija je u finišu utakmice isključen.
Ipak, Barselona je poražena od Selte na gostovanju sa 2:1 i to nakon vođstva od 1:0. Leo Mesi je u 28. minutu pogodio mrežu Selte za vođstvo, a deset minuta kasnije stiglo je izjednačenje, da bi u finišu Mina dotukao Barselonu, koja nema šansu za titulu.

U poslednjem kolu će se rešavati sve. Ukoliko bude nerešeno, a Real pobedi, oni će zbog boljeg međusobnog skora postati šampioni Španije.

Dakle, ništa nije gotovo.

Atletiko ima teško gostovanje Valjadolidu u 38. kolu, dok Real dočekuje Viljareal.