Milica Novaković osvojila je zlatnu medalju u jednosedu na 500 metara.

Izvor: SN

Nedelja, 16.05.2021.

13:30

Milica je u finalu olimpijske discipline u Segedinu trku izveslala za 1 minut i 56.67 sekundi.

Srebro je pripalo Ukrajinki Mariji Povk (1:56.86), dok je bronzu osvojila Poljakinja Ana Pulavska (1:57.31).

Naša druga predstavnica u jednosedu na 500 metara, Marija Dostanić, u B finalu je trku izveslala za 1:59.04, čime je zauzela 6. mesto. U ukupnom poretku, Dostanićeva je Svetski kup u Segedinu završila na 15. mestu.

Muški četverac na 500 metara u sastavu Branko Lagundžić, Vladimir Torubarov, Marko Dragosavljević i Anđelo Džombeta zauzeo je 7. mesto u B finalu, pošto je stazu izveslao za 1 minut i 26.24 sekunde. U ukupnom plasmanu naš K4-500 u Segedinu je zauzeo 16. mesto.

Mihajlo Malović takmičenje na Svetskom kupu u jednokleku na 500 metara završio je u polufinalu. Malović je polufinalnu trku izveslao za 2 mimnuta i 18.86 sekundi, što je bilo dovoljno za 9. mesto. Iz polufinala u borbu za medalje plasirala su se trojica prvoplasiranih.

Marko Tomićević i Mileko Zorić zauzeli u 6. mesto u finalu dvoseda na 1000 metara. Olimpijski vicešampioni finale su izveslali za 3:26.83. Trijumfovali su Nemci Maks Hof i Jakob Šopf (3:23.00), ispred Čeha Jozefa Dostala i Radeka Šloufa (3:23.09) dok je treće mesto pripalo Slovacima Samuelu Balažu i Adamu Boteku (3:23.67).

Naša druga posada dvoseda na 1000 metara, Ervin Holpert i Mihailo Subotić, zauzela je drugo mesto u B finalu izveslavši trku u vremenu 3:19.31. Holpert i Subotić u ukupnom poretku na ovogodišnjem Svetskom kupu u Segedinu zauzeli su 11. mesto.

Do kraja Svetskog kupa boje Srbije braniće još i Kristina Bedeč koja će u 15:45 startovati u trci jednoseda na 5000 metara.