Juventus dobio dramu protiv Intera i preživeo u moru kontroverznih odluka VIDEO

Fudbaleri bivšeg šampiona Italije, Juventusa, savladali su novog osvajača "Skudeta" u čuvenom Derbiju d'Italija rezultatom 3:2 (2:1).

Izvor: SS

Subota, 15.05.2021.

20:00

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Juventus se bori za plasman u Ligu šampiona i nekako je uspeo da dođe do trijumfa u samoj završnici, koju su obeležile kontroverzne odluke glavnog arbitra.

Zapravo, videli smo tri penala i jedan autogol kojim je Inter u 85. minutu izjednačio, a tako što je prethodno dosuđen faul u napadu, da bi posle gledanja VAR snimka bio priznat gol.

Samo dva minuta kasnije dosuđen je krajnje sumnjiv penal nad Kvardarom.

Kolumbijac je i izveo penal za konačnih 3:2.

Bio je to njegov drugi gol na meču i može se smatratu junakom "stare dame" jer je sada ostala u igri za plasman u Ligu šampiona sledeće sezone. I prethodno je sudija bio u centru pažnje, posebno u prvom poluvremenu u kom je veoma lako pokazao na "belu tačku", po jednom na obe strane terena.

Najpre je dodelio penal za Juventus zbog prekršaja nad Kjelinijem koji je u vođstvo pretvorio Kristijano Ronaldo.

Potom je dodelio penal Interu zbog prekršaja De Lihta nad Lautarom Martinesom i Romelu Lukaku je izjednačio.

U poslednjim momentima prvog poluvremena je Huan Kvadrado sa ivice kaznenog prostora savladao Handanovića i doneo novo vođstvo Juveu.

Ali, Juventus je od 55. minuta igrao sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton dobio Rodrigo Bentakur. I trebalo je preživeti do kraja protiv novog šampiona...

Sve do 85. minuta nije bilo golova, a onda je u već opisanom scenariju najpre Kjelini postigao autogol u kontroverznoj situaciji, da bi potom Kvardado izborio i realizovao penal za pobedu Juventusa. Šta kaže pogled na tabelu?

Juventus je preskočio Napoli i izjednačio se sa Milanom na 3. mestu sa 75 osvojenih bodova.

Napoli je sada 5. sa dva boda manje, ali i utakmicom manje od torinskog kluba.

Svoj meč 37. kola serije A igraće u nedelju od 12:30h protiv Fiorentine na "Artemio Frankiju".