Borba za opstanak: Rad 7:1, Proleter 5:0, Javor u problemu

Fudbaleri Proletera i Napretka izborili su opstanak u Superligi Srbije kolo pre kraja.

Subota, 15.05.2021.

15:20

Novosadski tim je ključnu pobedu izvojevao u Inđiji sa ubedljivih 5:0.

Ravničarski derbi rešen je već u prvih 45 minuta pogocima Živojinovića, Leandra i Ilića.

Uoči poslednje runde Proleter ima četiri boda više od najbližeg pratioca iz zone ispadanja.

U istu situaciju je došao i Napredak pobedom 2:0 nad Mladošću iz Lučana.

Veliki korak ka opstanku napravio je Rad sa impresivnih 7:1 protiv otpisane Mačve.

Već u prvom poluvremenu bilo je 4:0 za "građevinare", koji koji su na bod od opasne zone, a u poslednjoj rundi gostuju bezbednom Spartaku u Subotici.

S druge strane, Javor je porazom od Čukaričkog 2:1 na svom terenu pao u zonu ispadanja, a pred gostovanje direktnom konkurentu Voždovcu.

Najveća nada Ivanjčana je da "zmajevi" u subotu popodne iznenade Partizan i postanu prvi tim posle 30 utakmica koji je slavio u Humskoj.

U poslednjih 90 minuta sezone očajničke bodove će tražiti i ekipe Radničkog iz Niša i Novog Pazara.

Dva tima dele poslednju poziciju koja garantuje opstanak, nakon što su remizirali sa Zlatiborom (0:0) odnosno Metalcem (1:1).

U poslednjem kolu Radnički dočekuje "fenjeraša" Bačku, dok Javor čeka Napredak.