Tim sa ivice provalije do pobede nad Fučovičem

Četvrti nosilac na Mastersu u Rimu, Austrijanac Dominik Tim, plasirao se u osminu finala turnira na Foro Italiku.

Izvor: Z.K.

Sreda, 12.05.2021.

12:50

On je u meču drugog kola posle velike borbe pobedio Martona Fučoviča, 3:6, 7:6 (5), 6:0.

Imao je mađarski teniser velike šanse da napravi iznađenje, ali je na kraju Tim uspeo sve da prebrodi.

Fučovič, 44. na ATP listi, dobio je početni set sa 6:3 i imao je prednost od 3:1 u drugom setu, bio je i na dva poena od pobede, ali je dozvolio da se Tim vrati u meč i zabeleži trijumf.

Austrijajac je da 7:5 dobio taj-brejk drugog seta a potom prosto počistio protivnika u setu odluke, u kojem nije izgubio nijedan gem.

Tim će se u narednom kolu sastati sa pobednikom meča Đanluka Mager - Lorenco Sonego.