Brašanac strelac, Osasuni bod u Bilbau

Fudbaleri Atletik Bilbaa i Osasune odigrali su nerešeno 2:2 (1:1), dok je Kadiz pobedio Uesku 2:1 (2:1) u utakmicama 35. kola La Lige.

Izvor: Z.K.

Subota, 08.05.2021.

23:05

Na "San Mamesu" izgledalo je da će Bilbao doći do nove pobede, ali je Osasuna minut pre kraja regularnog toga postigla gol za izjednačenje.

Već u prvom minutu, Atletik je poveo preko Jona Morsilja, ali je Osasuna brzo stigla do izjednačenja.

Igrao se 12. minut kada je bivši fudbaler Partizana, Darko Brašanac odlično reagovao na centaršut i preciznim udarcem glavom zatresao mrežu.

Bio je to njegov drugi ligaški gol za Osasunu ove sezone.

U 62. minutu Atletik je poveo golom Sanseta, a u 89. minutu bod Osasuni doneo je Ante Budimir i to posle odličnog centaršuta Enrika.

U susretu Kadiza i Ueske sva tri gola postignuta su u prvom poluvremenu.

Markos Mauro je u 43. minutu prvog dela pogodio za 1:0, da bi u nadoknadi vremena prvog dela videli još dva gola.

Prvo je Rafael Mir izjednačio, da bi odmah u sledećem napadu Urugvajac Gaston Silva postigao autogol i tako je Kadiz došao do pobede.