Efes posle nove drame eliminisao Real i otišao na F4!

Košarkaši Efesa savladali su Real Madrid u majstorici rezultatom 88:83 i plasirali se na Fajnal-for Evrolige.

Izvor: MT

Utorak, 04.05.2021.

20:25

EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU

Čitava serija morala je da bude rešena u odlučujućoj, petoj utakmici u Istanbulu.

Efes je na ovom terenu dobio prva dva meča ubedljivo, da bi Real ostao u seriji zahvaljujući pobedama posle preokreta i uzbudljive završnice u Madridu.

Najefikasniji pojedinac na meču bio je Kris Singlton sa 26 poena i osam skokova. Od njegovih saigrača ispratio ga je Vasilije Micić, koji je imao 18 poena, pet asistencija i dva skoka, odnosno Krunoslav Simon sa 17 poena i tri asistencije.

Hrvatski bek je pogodio i izuzetno važnu trojku u završnici kojom je praktično prelomio duel.

Kod Reala najbolji je bio Laprovitola sa 17 poena i četiri asistencije, Tompkins je ubacio 12, a Kerol i Ljulj po 10 poena.
U prvom poluvremenu majstorice viđena je rezultatska klackalica, a na pauzu su gosti otišli sa blagom prednošću.

Ipak, početkom treće četvrtine usledila je velika serija Efesa od 15:0, stekli su domaći dvocifrenu prednost i činilo se da je to-to.

Real se opet vratio, kao i u prethodne dve utakmice, a u poslednji minut se ušlo pri rezultatu 80:80.

Na 38 sekundi do kraja Krunoslav Simon je pogodio trojku iz velike daljine i tako najavio trijumf svog tima.

Ljulj je u narednom napadu imao šansu da iz uručenja pogodio trojku, međutim, on je promašio.

Usledila su dva pogođena slobodna bacanja Singltona, još jedna promašena trojka Ljulja i to je bilo to. Danston je sa linije penala potom bio polovičan, Ljulj je ubacio trojku, a meč je završen slobodnim bacanjima za Vasu Micića.

Efes je tako sprečio preokret u seriji i otišao na četvrti Fajnal-for u istoriji kluba.