Spektakl u Vigu – sedam golova i preokret Sevilje

Fudbaleri Sevilje pobedili su Seltu u Vigu 4:3 u sjajnoj utakmici 30. kola španske LaLige.

Izvor: MS

Ponedeljak, 12.04.2021.

22:55

EPA-EFE/Salvador Sas

Izabranici Đulena Lopetegija su u drugom poluvremenu nadoknadili minus iz prvog i upisali važnu pobedu, pošto su sada na samo šest bodova manje od lidera Atletiko Madrida.

Naravno, niko od Sevilje ne očekuje da napadne titulu, posebno što su tik ispred Barselona i Real Madrid, ali je pokazala da igra fantastičan fudbal.

Poveli su Andalužani preko štopera Žila Koundea, ali je za samo četiri minuta Jago Aspas "okrenuo" rezultat.

Fernando je poravnao, pre nego što je domaćin na odmor otišao sa prednoću zahvaljujući golu Braisa Mendesa.

Ipak, u nastavku Sevilja nije klonula.

Ivan Rakitić i Papu Gomes su napravili novi preokret i Sevilja je slavila na teškom gostovanju. LaLiga, 30. kolo