Majstorica odlučuje o šampionu Srbije

TENT iz Obrenovca je izjednačio rezultat na 2:2 u pobedama u finalu plej-ofa Superlige u konkurenciji odbojkašica.

Izvor: MT

Subota, 10.04.2021.

21:00

Profimedia/Sergei Bobylev/TASS

TENT je u dvorani SKC "Obrenovac" u Obrenovcu, u četvrtoj utakmici finala pobedio Ub sa 3:1, po setovima 25:22, 26:24, 21:25 i 26:24, posle 111 minuta igre.

Domaćin je u prvom setu vodio sa 24:17, a na kraju slavio sa 25:22. U drugom setu je viđena izjednačena borba, da bi Obrenovčanke u završnici povele sa 24:21. Ub je uspeo da izjednači, ali je TENT drugi set dobio sa 26:24 i poveo sa 2:0 u setovima.

U trećem setu, kao i tokom većeg dela meča, vodila se ravnopravna borba, a ekipe su se smenjivale u minimalnom vođstvu. Ub je u finišu poveo sa 18:15, pa 21:18, ali je TENT smanjio na 21:20. Vodio je Ub sa 24:21, a treći set je dobio sa 25:21 i smanjio vođstvo Obrenovčanki na 2:1 u setovima.

TENT je u četvrtom setu poveo sa 11:7, 14:8 i 16:9. U nastavku se Ub približio na tri poena manjka – 18:15, a posle tajm-auta TENT smanjio na 18:16. Usledila je igra poen za poen, da bi Ub smanjio na 21:20, a TENT odmah uzvratio vođstvom od 23:20. Odgovorio je Ub sa dva vezana poena za 23:22, a zatim je TENT stigao do 24:22. Kao u drugom setu, Ub je izjednačio na 24:24, ali je TENT sa dva vezana poena stigao do konačnih 26:24 i trijumfa od 3:1 za izjednačenje na 2:2 u pobedama u finalnoj seriji plej – ofa.

Peta utakmica će se odigrati u utorak, 13. aprila u Ubu.