Tadić tragičar u porazu Ajaksa, Junajted "na blef" slavio u Španiji VIDEO

Fudbaleri Rome savladali su u Amsterdamu Ajaks sa 2:1 u prvom meču četvrtfinala Lige Evrope.

Izvor: MT

Četvrtak, 08.04.2021.

22:55

Tadić tragičar u porazu Ajaksa, Junajted

Italijanska ekipa je do pobede stigla posle preokreta u drugom poluvremenu, u kojem je veliku ulogu imao i naš Dušan Tadić.

Kapiten Srbije i Ajaksa je mogao vrlo lako da ponese epitet igrača utakmice, međutim, sve se brzo okrenulo.

On je asistirao Deviju Klasenu za vođstvo "kopljanika" od 1:0 i sa tim rezultatom se otišlo na pauzu.

U 53. je bio oboren u šesnaestercu rivala, preuzeo odgovornost, izveo penal, ali jako loše. Pau Lopes mu je odbranio.

Samo četiri minuta kasnije Lorenco Pelegrini je iz slobodnog udarca, uz veliku pomoć golmana domaćih, uspeo da poravna rezultat.

Potpuni preokret i veliki kapital pred revanš Romi je doneo Ibanjes, snažnim udarcem nakon kornera u 87. minutu.
Fudbaleri Mančester junajteda savladali su kao gosti Granadu sa 2:0.

Golove vredne pobede postigli su Markus Rašford u 31, odnosno Bruno Fernandes u 89. minutu iz penala.

Šveđanin je poslao odličnu dugu loptu kod prvog gola, preko odbrane domaćih, brzonogi Rašford ju je prihvatio, a onda rutinski prevario golmana Silvu.

Bio je ovo izrazito tvrd meč, sa pristojnim brojem udaraca i jednih i drugih, ali malo pravih, stopostotnih šansi.

Junajted praktično, pored ove Rašfordove, nije ni imao, dok je Granada najbliža izjednačenju bila u 40. minutu.

Tada je Janhel Erera pogodio stativu gola koji čuva David De Hea. Šutirao je sa oko 11 metara, ali falilo je sreće.

Delovalo je da će se utakmica završiti minimalnim trijumfom Junajteda, međutim, u samom finišu

Revanš je za nedelju dana na Old trafordu.