Futsaleri Srbije "šesticom" na korak do EP

Reprezentacija Srbije u futsalu deklasirala je u gostima Severnu Makedoniju 6:1 (4:1) u kvalifkacijama za Evropsko prvenstvo.

Izvor: MS

Utorak, 09.03.2021.

21:50

Futsaleri Srbije

Svega nekoliko dana posle nesrećnog remija sa istim rivalom na svom terenu, Srbija je pokazala moć u Skoplju i to posle preokreta.

Domaćin je poveo u 10. minutu preko Ismailija, ali je posle toga na terenu postojao samo tim Gorana Ivančića.

Pršić iz penala (10. minut), Petrović autogol (13), Petrov (15), Lazarević (16), Tomić (30) i Rakić (26) doneli su trijumf srpskoj selekciji.

Srbija je tako došla do petog boda iz četiri utakmice u grupi, u kojoj je sada druga, sa tri boda više od Severne Makedonije i Rumunije, dok je Bosna i Hercegovina prva sa devet.

Plasman na kontinentalni šampionat obezbediće dve selekcije iz 4 grupe.