Izvor: Z.K.

Nedelja, 07.03.2021.

16:51

Novi šok na

Šampion Engleske doživeo je deveti poraz u sezoni, šesti u poslednjih sedam ligaških utakmica, a ovog puta bodove sa "Enfilda" odnela je ekipa Fulama, 0:1 (0:1).

Prosto je neverovatno kako se tim Jirgena Klopa raspao početkom ove godine, a posle Čelsija pre nekoliko dana, za "crvene" je kod kuće bila fatalna još jedna londonska ekipa.

U timu sa "Krejven kotidža" od 85. minuta igrao je reprezentativac Srbije Aleksandar Mitrović.

Imao je jedan solidan pokušaj u 89. minutu, ali taj udarac nije imao dovoljno snage da ozbiljnije ugrozi gol domaćina. Uz to u nadoknadi vfremena zaradio je i žuti karton zbog prigovora.

Nestvarno je koliko je bledo odigrao Liverpul i kako je Fulam lako došao do bodova.

U prvom poluvremenu izabranici menadžera Skota Parkera imali su čak četiri prilike za gol, dok je Liverpul bezuspešno pokušavao da kreira nešto pred golom protivnika.

Posle četiri neuspela pokušaja, peti je završio u mreži i to u 45. minutu kada je Mario Lemina natrčao na odbijenu loptu i poslao je u mrežu kraj desne stative gola Alisona Bekera.

Očekivalo se da će se Liverpul probuditi u nastavku i preokrenuti, ali ništa od toga, i pored nekoliko prilika.

Diogo Žota je u 48. minutu imao veliku šansu, kao i Sadio Mane u 70. i Đerdan Đaćiri u 72. minutu. Fulam je odoleo svim pritiscima i zabeležio petu pobedu u sezoni.